Informace o škole:

e-mail:  msvolanice@seznam.cz

Zaměstnanci MŠ:

ředitelka školy: Jana Janouchová
učitelka: Petra Arletová, DiS.
učitelka: Bc. Adéla Nožičková
školní asistent: Eva Bílková
školnice, kuchařka: Eva Bílková, Monika Bulejková

Charakteristika školy:

Jednotřídní Mateřská škola Volanice se nachází uprostřed nevelké obce. Jedná se o dvoupodlažní budovu, kde v přízemí je šatna a v prvním poschodí jsou dvě prostorné nově vybavené třídy, kuchyňka (výdejna stravy) a sociální zařízení. Do mateřské školy dochází děti z Volanic a okolí. Věkové složení je od 2-6 (7) let. Škola je zaměřena na poznávání přírody a nejbližšího okolí. Pracuje dle vlastního ŠVPPV, který má název: " OD JARA DO ZIMY" a jejím hlavním záměrem je předat a zprostředkovat dětem základní životní zkušenosti v přirozeném prostředí skupiny vrstevníků, cestou výchovy a vzdělávání založené na principu uspokojování individuálních potřeb a zájmů.

Součásti školy:

• venkovní dětské hřiště vyhovující normám EU
  • prostorná a slunná zahrada

Nabídka mateřské školy:

práce podle vlastního ŠVPPV

• individuální péče (vady řeči, grafomotorika, děti s odkladem školní docházky, aj.)
  • spolupráce s logopedem, speciálním pedagogem, ZŠ, OPPP, speciální MŠ v Jičíně, pediatrem, stomatologem, psychologem
  • zájmové akce během celého roku - návštěva dětských představení, festivalu pohádek v Jičíně, výstav, výlety do okolí – rybník Volaňák, Češovské valy, Nový Dvůr, kostelík v Sekeřicích, rybník ve Vysokém Veselí, besedy s policií, v knihovně, společná zábavná dopoledne s ekologickým centrem Sever z H.K., exkurze do různých zařízení (ZD, hasiči, obchod, pošta), karneval, oslava různých svátků, dodržování různých starodávných tradic, besídky a dílničky pro rodiče, ukázka výcviku psů pro postižené děti, spaní  v MŠ, poznávání památek (zámek ve Volanicích, kostel v Kozojedech, zámek v Kopidlně)
  • nespavé aktivity
  • návštěvy rodičů v MŠ, možnost zapojení do činností
  • individuální pohovory

Nadstandartní nabídka školy:

•  kroužek anglického jazyk
  •  cvičení s overbally
  •  míčková automasáž
  •  předplavecký výcvik
  •  škola v přírodě

Správní řízení:

• správní řízení dle předem stanovených kritérií
  • nástup do mateřské školy již ve 2 letech
  • dle volné kapacity se děti přijímají i během celého školního roku

Výše stravného:

-  dopolední svačina         2-6 let       9,- Kč
                                                         7 let     9,- Kč
     -  oběd                                 2-6 let   16,- Kč
                                                       7 let      20,-Kč
     -  odpolední svačina          2-6 let       9,- Kč
                                                        7 let     9,- Kč
     - celodenní stravování      2-6  let  34,-Kč
                                                         7 let   38,-Kč
(odebírání stravy je dle požadavku rodičů

Výše školného:
(dle směrnice MŠ Volanice)

• školné 300,- Kč / měsíc

CO DÍTĚ POTŘEBUJE DO MŠ

• převlečení na zahradu /tepláky, popř. boty/
  • oblečení do třídy /tepláky, tričko, zástěrku…/
  • náhradní spodní prádlo /kalhotky, tričko, punčochy, ponožky/
  • bačkůrky s plnou patou (pantofle jsou z bezpečnostních důvodu zakázány)
  • pyžamko (prosíme o výměnu  jednou za 14 dnů)
  • kraťasy a tričko na cvičení, cvičky
  • papírové kapesníčky – tahací 2x
  • toaletní papír 4 role
  • dětský zubní kartáček a dětskou zubní pastu
  • starou velkou košili nebo  triko s dlouhým rukávem nebo zástěru na malován
  • flétnu / od ledna/

Oblečení na pobyt venku:

Podzim: sportovní oblečení, svetr nebo mikinu, punčocháče, pokrývku hlavy

Zima: sportovní oblečení – nejlépe oteplováky nebo kombinézu, rukavice (nepromokavé, případně dvoje), pokrývku hlavy, šálu, punčocháče, náhradní ponožky do třídy

Jaro: sportovní oblečení – nejlépe teplákové či šusťákové soupravy, ponožky, pokrývku hlavy

Léto: letní sportovní oblečení – triko, kraťasy, pokrývku hlavy, ochranný opalovací krém

Informační povinnost na web - Nařízení EP a Rady (EU) č.2016/679

Mateřská škola je správce osobních údajů a zpracovává osobní údaje dětí, jejich zákonných zástupců a jimi pověřených osob. Zpracovávány jsou údaje uvedené na přihlášce, tzn. jména, adresy, kontaktní údaje, data narození a rodná čísla. Tyto údaje jsou zpracovávány ve veřejném zájmu a na základě zákona č. 561/2004 Sb. (školský zákon) a jsou zpracovávány za účelem vedení školní matriky, seznamů dětí, kroniky školy, knihy úrazů, označování věcí dětí a seznamů oprávněných osob a pro potřeby komunikačních nástrojů distanční výuky. Dále jsou zpracovávány audiovizuální záznamy, které slouží pouze k prezentaci činnosti školy a pro potřeby dětí a jejich zákonných zástupců. Tyto záznamy jsou publikovány na webu školy, na školském FB, školském portálu Královehradeckého kraje, výstavkách prací ve škole i na veřejnosti a na školním tablu. Na základě školského zákona  jsou údaje poskytovány SPC, PPP, Obecnímu úřadu Volanice  a Městskému úřadu Jičín (odbor školství, sociální) a ČŠI. Každý, jehož osobní údaje jsou zpracovávány, má právo požadovat od správce přístup k osobním údajům, jejich opravu, výmaz anebo omezení zpracování a může na rozsah a způsob zpracování podat stížnost u Úřadu pro ochranu osobních údajů. Dále má právo vznést námitku proti zpracování a právo na přenositelnost údajů. Pokud jsou osobní údaje zpracovávány na základě souhlasu má  právo kdykoli souhlas odvolat.  Mateřská škola nepředává osobní údaje do jiných států a zpracovává osobní údaje pouze v nezbytně nutné míře a má zpracovány vnitřní postupy pro jejich zabezpečení.

Kontaktní údaje správce OÚ:

Mateřská škola  Volanice, Volanice 130, tel. 606396333; mail: msvolanice@seznam.cz

Kontakt na pověřence pro ochranu osobní údajů:

Matěj Novotný, e-mail: novotny.nb@gmail.com, tel. +420 737 039 437

Mateřská škola Volanice